Bizi Arayın: +38 063 294 89 70

Ukrayna’ya Vİze Var Mı?

Ukrayna-Türkiyeden-Vize-İstiyor-mu

Türkiye’nin komşu ülkesi olan Ukrayna’ya vize var mı? Ukrayna vizesi kalktımı? Ukrayna vize istiyormu? tüm bu sorularınızın cevabını bu makalemizde bulabilirsiniz.

Karadeniz’e kıyısı olan ülkelerden biri olan Ukrayna, son yıllarda Türk vatandaşlarının ilgi odağı olmaya başladı. Bunun başlıca sebebleri ise iki ülke arasındaki politik ve ekonomik yakınlaşmadır. Diğer bir etken ise Türk gençlerinin Ukrayna’da üniversite eğitimi almaya başlamalarıda Türk vatandaşlarının Ukrayna’ya ilgi duymasında etkili olmuştur.

Tabi ki, Ukrayna’nın güzel şehirleri, tarihi ve dünya tarafından güzellikleri kabul görmüş olan Ukrayna’lı kadınlar da vatandaşlarımızın bu ülkeye olan ilginin diğer etkenleridir.

Peki, Türkiye pasaportuna sahip vatandaşlarımız Ukrayna’ya vizesiz seyahat edebiliyorlar mı? Bu sorunun cevabını “Evet” olarak uzatmadan söyleyebiliriz. Eğer pasaportunuz var ise uçak biletinizi satın alarak elinizi kolunuzu sallayarak rahatlıkla Ukrayna’ya tatile gelebilirsiniz.

Türk vatandaşları, Ukrayna’ya vizesiz gelebilir. Hiç bir evrak veya belge hazırlamanıza gerek yoktur. Size gerekli olan uçak biletiniz ve pasaportunuz başka hiç bir şeye ihtiyacınız yoktur.
Ukrayna’da 30 güne kadar yapacağınız seyahatlerinizde vizeye gerek yoktur. Ancak 30 günden fazla Ukrayna’da kalmak istiyorsanız Ukrayna vizesine başvurmanız gereklidir.

Kısacası, maddi açıdan uygun bir ülke olan Ukrayna’ya vizesiz seyahat edebilir ve düşünemeyeceğiniz kadar güzel bir tatil geçirebilirsiniz.

Bunu Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!