Bizi Arayın: +38 063 294 89 70

Ukrayna Gece Hayatı

ukrayna-gece-hayatı

Ukrayna denilince bir çoğumuzun aklına Ukrayna’lı bayanlar, vodka, eğlence, futbol, gece kulüpleri veya gece hayatı gelir.
Peki gerçekten de durum böyle mi? bu sorumuzun cevabını 5 yılını Ukrayna’da geçirmiş olan bir yazarınız olarak sizlere açıklayacağım.

Ukrayna’ya gittiğiniz de havalimanından dışarı adımınızı attığınızda farklı bir yere geldiğinizi anında hissediyorsunuz. Türkiye ile Ukrayna her yönden bambaşka ülkelerdir. Kendinizi gerçektende eğlenceli bir maceranın içerisine attığınızı hissedeceksiniz.
 

Ukrayna Gece Hayatı Nasıl?

Türkiye’de eğer (İstanbul, İzmir, Antalya..) gibi büyük şehirlerde yaşamadıysanız ve pek fazla gece hayatı ile ilişkiniz olmadıysa Ukrayna gece hayatını gördüğünüzde kendinizi yeniden doğmuş gibi hissedebilirsiniz.

Ukrayna’ya gelen Türk turistler arasında büyük şehirlerde yaşayan bir çok insan gelmekte ve onlar bile daha önce böyle bir gece hayatı görmediklerini ifade etmektedirler.

Ukrayna’da gece hayatının en üst seviyelerde yaşandığı şehirler arasında Kiev, Lviv ve Odessa yer alır. Bu şehirlerde büyük, küçük bir çok gece kulübü bulunmaktadır. Ukrayna’da maddi anlamda en lüks veya orta seviye bir gece kulübüne de gitseniz aynı seviye de eğleneceğinizi söyleyebiliriz.
Ukrayna’da ki lüks gece kulüpleri ise çok pahalı değildir ve ayrıca giriş ücretini ödediğiniz takdirde gece kulübüne rahatlıkla girebiliyorsunuz. İstanbul’da ki Reina gibi kapıdan çevrilme gibi bir durum söz konusu değildir. Çünkü Ukrayna’lılar eğlenmeyi ve eğlendirmeyi seven bir millet. Gece kulüpleri de bunun en önemli aracıdır.
 

Ukrayna’da Gece Hayatı Pahalı mı?

Ukrayna’da bir gece kulübüne gittiğiniz de ilk olarak bir giriş ücreti ödenmektedir. Giriş ücretleri aşağı yukarı her gece kulübünde aynıdır. Giriş ücretleri kişi başı 20 TL – 70 TL arasında gideceğiniz diskoya göre değişmektedir. Gece kulübünde normal içecekler ve alkollü içeceklerin fiyatları da oldukça uygundur.

Ayrıca Türk lirasının, Ukrayna parası karşısında değerli olması da cebinizi biraz daha rahatlatmaktadır. Sonuçta ne kadar para harcayacağınız sizlere kalmıştır. Gece kulübünden çıkarken doyasıya eğlenmiş bir şekilde ayrılacağınız kesindir.

Bazı şeyler vardır anlatılmaz yaşanır denir, işte Ukrayna gece hayatı da anlatılmaz yaşanır. Bu yüzden sizde ilk fırsatta Ukrayna’yı ziyaret edin.

Bunu Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!