Bizi Arayın: +38 063 294 89 70

Odessa’ya Vize VarMı? İstiyormu?

odessa-vize

Odessa’ya gitmeyi düşünenlerin en çok merak ettikleri ve sordukları soruların en başında Odessa’ya vize gerekiyor mu? sorusu ile karşılaşmaktayız.

Odessa bildiğiniz üzere Ukrayna’nın karadeniz bölgesinde yer alan popüler bir şehirdir. Odessa’da tatil planları kuranlar uçak biletini alarak valizlerini hazırlayarak Odessa’ya rahatlıkla gidebilirler. Çünkü, Türk vatandaşları Odessa’ya vizesiz seyahat edebilirler. Kısacası Ukrayna’nın dilediğiniz şehrine vizesiz rahatça gidebilirsiniz.

Türk vatandaşlarının vizesiz seyahat edebileceği güzel bir ülke olan Ukrayna’ya tatile gitmemeniz için herhangi bir sebebiniz yok. Çünkü en başta belirttiğimiz gibi vize sıkıntısı yok ve sadece uçak biletinizi satın alarak pasaportunuz ile yaklaşık 1.5 saatlik İstanbul Odessa uçak seferinden sonra yeni bir ülkede kendinizi bulacaksınız.

Türkiye’ye göre daha ucuz bir ülke olan Ukrayna‘nın Odessa şehrinde yaşam çok pahalı değildir. Bu yüzden bir çok yabancı turist Ukrayna’yı yılda 3-4 kez ziyaret etmektedir. Ukrayna’ya önceden giden Türk turistler de ekonomik bir tatil olduğunu farkedince yılda bir kaç kez tekrar Ukrayna’ya tatile gitmektedirler.

Vizesiz gidilebilen ve Türkiye’ye yakın olması ile kısa mesafeli uçuş süresi ve saat farkı olmaması da Türk turistler için önemli bazı detaylardır. Ayrıca Türk lirasının, Ukrayna para birimi Grivna‘ya göre 10 kat değerli olması Türk turistleri oldukça memnun etmektedir.

Kısacası, yanıbaşımız da olan güzel ülke Ukrayna’ya gitmediyseniz en kısa sürede tatil planlarınızın arasına Ukrayna’yı da ekleyin. Odessa vizesiz şekilde gidebileceğiniz en güzel şehirlerden ve Odessa gece hayatı ile ünlü bir şehirdir.

Bunu Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!