Bizi Arayın: +38 063 294 89 70

Odessa Tatili Hakkında Öneriler

Odessa 1.5 milyonluk nüfusu ile Ukrayna’nın en büyük şehirlerinden biridir. Odessa, coğrafi konumu ile doğal liman şehridir. Dünyanın en büyük limanlarından biri de Odessa limanıdır. Odessa’ya tatile gidecekler için bazı tavsiyeler sunacağız.

Odessa’yaa tatile gidecekseniz bilmeniz gereken bir çok şey var. Bunları sizler için derledik ve size sunuyoruz.

Odessa’ya Tatile Giderken Nelere Dikkat Etmeli?

1. Öncelikle Odessa’ya tatile kış döneminde gidecekseniz Odessa da hava soğuk olacağı için valizinize bir çok kazak hatta şaka gibi gelebilir ama içlik bile alsanız iyi edersiniz. Çünkü Odessa da kış mevsiminde dışarda gezmek için kesinlikle ihtiyacınız olacaktır. Eğer Odessa’ya tatile yaz döneminde gidecekseniz kıyafet konusunda endişe etmenize gerek yok. Çünkü Odessa’da Mayıs ve Eylül ayının sonuna kadar hava gayet sıcaktır ve her gün güneşli bir hava olmaktadır.

2. Eğer rusça konuşmayı bilmiyorsanız Odessa tatiliniz de sıkıntı yaşayabilirsiniz. Çünkü Odessa da ingilizce bilen sayısı çok ama çok az. Bu yüzden kesinlikle rehber hizmetinden yararlanmalısınız.

3. Odessa’ya tatile giderken kesinlikle yanınızda Türk lirası bulundurmayın. Çünkü Odessa da döviz bürolarında Türk lirasını hiçbir dövizci kabul etmiyor. Bu yüzden yanınızda dolar veya Euro bulundursanız iyi olur. Tabiki banka atmlerinden hesabınızdan para çekebilirsiniz.

4. Odessa’ya tatile gitmeden önce Odessa’da nerede kalacağınızı yani Odessa’da günlük kiralık dairenizi önceden tutmalısınız.

5. Odessa gece hayatı hakkında bilgi edinin.

6. Rusça konuşma klavuzu yanınızda bulundurun veya önemli olan tanışma cümlelerini ezberleyin.

7. Odessa şehri hakkında bilgi edinin.

8. Odessa’da gezilecek ve görülecek yerleri önceden araştırın.

Yukarıda sizlere Odessa’ya tatile gitmeden önce bilmeniz gerekenleri kısaca açıkladık.

Bunu Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!