Bizi Arayın: +38 063 294 89 70

Odessa Nerede? Hangi Ülkede?

03

Yurtdışında vizesiz tatilin yeni adresi Odessa nerede? Odessa hangi ülkenin şehri? Odessa’da tatil nasıl? Odessa nasıl bir şehir? gibi bir çok merak edilen soru Odessa hakkında vardır.

Öncelikle Odessa’nın Ukrayna’nın bir şehri olduğunu açıklayalım. Ukrayna’nın karadeniz bölgesinde yer alan Odessa Güney Batı Ukrayna’da yer almaktadır. Odessa ayrıca Moldova ülkesine sınırı bulunan bir şehirdir.

Odessa’nın nerede olduğunu öğrendik. Peki Odessa’da tatil yada Odessa nasıl bir şehir? sorularının cevabını vermeye çalışalım.

Odessa, Ukrayna’nın en güzel tatil şehirlerinden biridir. Tüm Ukrayna halkının yaz tatili için olarak Odessa’ya seyahat ettiklerini belirtebiliriz. Yani Türkiye’nin Antalya’sı, Muğla’sı, Aydın’ı varsa Ukrayna’nın da Odessa’sı var diyebiliriz.

Ukrayna’nın en büyük ve gelişmiş şehirlerinden biri olan Odessa, çoklu kültürel bir şehir olması ile ünlüdür. Odessa’da eğitim gören bir çok farklı ülkeden öğrenciler bulunması şehir halkının yabancıya hoşgörüyle bakmasını sağlamaktadır.

Odessa 1.5 milyon nüfusu ile Ukrayna’nın en kalabalık şehirlerden biridir. Odessa’da genç nüfus oldukça yoğundur. Gençlerin olduğu bir şehirin güzel olmaması eğlenceli olmaması imkansızdır. Odessa’da yaz tatili ise bambaşka güzeldir.

Deniz, kum, güneş ve Odessa gece hayatı, Odessa’yı diğer Ukrayna şehirlerinden ayrı bir yerde tutulmasını sağlamaktadır.

Bunu Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!