Bizi Arayın: +38 063 294 89 70

Odessa Gece Hayatı Hakkında

57

Ukrayna’nın Karadeniz bölgesinde ki en büyük şehirlerinden biri olan Odessa’da gece hayatı hakkında makalemizi sizlerle paylaşıyoruz.

Odessa, 1.5 milyona yaklaşan nüfusu ile giderek büyüyen ve göç alan önemli bir şehirdir. Odessa, hem tarihi dokusu, hem de havası ile yaşanılacak güzel şehirlerden biridir.

Odessa’ya her yıl Türkiye’den yaklaşık olarak 100 Türk öğrenci üniversite eğitimi almaya gelmektedir. Sadece Türkiye’den değil bir çok Avrasya ülkelerinden ve Balkan ülkelerinden çok fazla yabancı öğrenci üniversite eğitimi almaya Odessa Üniversitelerini tercih etmektedir. Kısacası Odessa öğrenci şehridir diyebiliriz.

Öğrencilerin yoğun olarak yaşadığı ve genç nüfusun baskın olduğu Odessa’da gece hayatı oldukça renklidir. Odessa, tüm Balkan ülkeleri arasında oldukça popüler olan gece hayatı ile de meşhurdur.
 

Odessa’da Gece Hayatı Nasıl?

Odessa’ya gelen turistlerin çoğu, Odessa gece hayatı hakkında duyduklarından etkilenerek Odessa’ya gelmeye karar verdiklerini söylerler. Odessa’ya bir defa gelen turist kesinlikle ikinci veya üçüncü kez tekrar gelmektedir.

Peki, Odessa gece hayatı nasıl? sorusuna cevap olarak uygun fiyatlar eşliğinde sınırsız eğlence diyebiliriz.
Odessa’da gideceğiniz gece kulüplerinin her biri oldukça modern dizayn edilmiş ve güvenlik seviyesi en üst düzeydedir. Ayrıca Odessa gece kulüpleri tüm gece boyunca yapılan dans şovları ile adeta görsel bir şölen havasında geçmektedir.
 

Odessa Gece Kulüpleri

Odessa gece hayatı iki sezona ayrılmıştır. Odessa’da kış sezonun da şehir merkezinde yer alan gece kulüpleri hizmet etmektedir. Mayıs ayından itibaren ise Odessa’nın Arkadya (Arcadia) sahilinde yer alan bir çok gece kulübü hizmet sunmaya başlamaktadır.

  • Odessa’da kış sezonunda hizmet veren popüler gece kulüplerinden bazıları ise Palladium, Club YO, Kapitan Morgan, Ministerium ve Vechernaya Odessa isimli gece kulüplerinde eğlenebilirsiniz.
  • Odessa’da yaz sezonunda hizmet veren popüler gece kulüplerinden bazıları ise İbiza, İtaka, Western Club, Park Residence gibi bir çok gece kulüplerinde sahil kenarında gün doğuşuna kadar eğlenebilirsiniz.

 

Odessa Gece Hayatı Fiyatları

Odessa’nın gece hayatının renkli olduğundan bahsettik ancak Odessa gece hayatı fiyatları nasıl? Odessa gece hayatı pahalı mı? yoksa ucuz mu? bunun hakkında size bazı bilgiler sunuyoruz.

Odessa’ya kış sezonu içerisinde gidecekseniz ve tuttuğunuz günlük kiralık eviniz Odessa şehir merkezinde ise taksi ücreti ödemenize gerek kalmayabilir. Çünkü yürüyerek gideceğiniz gece kulübüne ulaşabilirsiniz. Ancak gece kulübü sonrasında taksiye ihtiyacınız olabilir.

Odessa’da şehir içerisinde taksi ücretleri 30-50 grivna arasında değişmektedir. Tabi bu fiyatlar geceleri doğal olarak minimum 50 – 100 Grivna arasında olmaktadır. 50 Grivna ise Türk Lirası olarak 10 TL’ye eşdeğerdir. Yani oldukça uygundur.
Gece kulüplerinin bazılarında giriş ücreti alınmaktadır. Giriş ücretleri için ise 40-70 TL arasında düşünebilirsiniz. Gece klüplerinde içecek fiyatları ise oldukça uygundur.

Kısacası, Odessa gece hayatı fiyatları uygundur. Ayrıca Odessa gece hayatında isteyenlere rehberimiz eşlik etmekte ve sizlere tüm gece boyunca yardımcı olmaktadır.

Bunu Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!